Najczęściej zadawane pytania

Co to jest TLLIX?

TLLIX to nowe neutralne miejsce spotkań, gdzie użytkownicy mogą połączyć się z szybką siecią LAN w celu wymiany ruchu IP oraz kolokacji sprzętu IP. TLLIX zapewnia wyjątkowe zestawienie usług swoim użytkownikom: zaawansowanym dostawcom usług internetowych, dostawcom treści oraz dużym przedsiębiorstwom w Estonii.

Szybka sieć LAN TLLIX zaprojektowana została w oparciu o redundantną architekturę wyposażoną w przełączniki Cisco. Projekt ten jest wysoko skalowalny, a jego wydajność można łatwo i szybko dostosować do własnych potrzeb. TLLIX jest w pełni monitorowany przez całą dobę, a użytkownicy mogą w ciągu godziny uzyskać dostęp awaryjny.

 Gdzie mieści się TLLIX?

Szybka sieć LAN TLLIX jest fizycznie zlokalizowana w nowoczesnym budynku siedziby Linx Telecommunications Eesti OÜ przy ulicy Sõle 25. Budynek ten został wybudowany przez firmę Bechtel w 2000 r. i posiada wszystkie najnowsze instalacje i rozwiązania dotyczące zasilania, ochrony środowiska i zabezpieczeń wymaganych przez obiekt tego rodzaju.

Dodatkowo budynek posiada łączność światłowodową z punktem TIX przy Sõle 14, punktem FICIX w Helsinkach oraz punktem Netnod w Sztokholmie, jak również z budynkiem RIKS przy Ädala 4f. Budynek połączony jest również z punktami MSK-IX, SPB-IX oraz LIX.

Kto może dołączyć do TLLIX?

TLLIX został utworzony, aby oferować dostawcom usług internetowych, dostawcom treści oraz dużym przedsiębiorstwom, alternatywne miejsce wymiany ruchu. Wstępne warunki dołączenia do TLLIX są przejrzyste i jest ich niewiele: posiadanie numeru AS, możliwość ustawienia i utrzymania sesji BGP-4 z innymi użytkownikami oraz stosowanie się do wymagań technicznych oraz obowiązujących zasad użytkowania. Żadnych rozwlekłych procedur, głosowań ani list oczekujących.

Jak dołączyć do TLLIX?

Dołączenie do TLLIX jest proste: wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres info@tllix.net, a następnie poczekać na telefon od naszego przedstawiciela w celu wypełnienia kwestionariusza. Kwestionariusz zostanie odpowiednio objaśniony, a następnego dnia zostanie przygotowana oferta. Można również ściągnąć i odesłać wypełniony formularz TLLIX Membership Order Form.

Montaż sprzętu i łącza z TLLIX LAN może być przeprowadzony w ciągu tygodnia.

Od kogo można wydzierżawić światłowód prowadzący do budynku TLLIX?

Dostęp światłowodowy zapewniony jest przez firmy Linxtelecom, Elisa, STV, Elion, Televorgu, Starman.

Co otrzymuję w zamian za opłatę użytkownika TLLIX?

Użytkownik TLLIX czerpie korzyści z dostępu do naszego punktu już od pierwszego dnia użytkowania. Dzięki obecności w punkcie TLLIX (zakres adresów IP od 195.137.179.0 do 195.137.179.255) można zmniejszyć koszty ruchu wychodzącego oraz skorzystać z wymiany ruchu z innymi użytkownikami. Istnieje możliwość prostego skonfigurowania awaryjnych połączeń wychodzących oraz prywatnej wymiany ruchu z innymi użytkownikami. Zapewniamy:

  • dostęp do fizycznego portu Gigabit Ethernet w publicznym punkcie TLLIX,
  • dostęp do sieci wymiany ruchu VLAN punktu TLLIX,
  • możliwość wymiany ruchu z innymi użytkownikami TLLX za pośrednictwem publicznej lub prywatnej wymiany ruchu,
  • dostęp do statystyk wykorzystania portu TLLIX przez użytkownika.

Z jakich adresów IP korzysta punkt TLLIX?

Od 195.137.179.0 do 195.137.179.255.