Kolokacja
Cztery centra danych w strategicznych lokalizacjach.
Właściciel i operator ponad 13000m2 powierzchni centrów danych w Europie Środkowo-Wschodniej i Sieci Centrów Operacyjnych w Rosji działających 24/7/365.

Kolokacja

Grupa Linx oferuje usługi związane z centrami danych dla klientów chcących skorzystać z bezpiecznej kolokacji swoich serwerów i urządzeń komunikacyjnych oraz z aplikacji internetowych zainstalowanych na dedykowanych platformach serwerowych Grupy Linx. Firma posiada 13 000 m2 przestrzeni przeznaczonej na centrum danych w strategicznych miejscach w Europie Środkowej, Europie Wschodniej i Rosji. Obiekty te znajdują się w Moskwie, Sankt Petersburgu, Tallinie i Warszawie oraz zostały zaprojektowane zgodnie z międzynarodowymi standardami. Certyfikowani inżynierowie są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, dzięki czemu są zawsze gotowi świadczyć profesjonalne usługi.

Usługi centrum danych Linxdatacenter

  • Kolokacja — zabezpieczona fizyczna przestrzeń danych zarezerwowana dla umieszczenia i podłączenia sprzętu komputerowego klienta. Grupa Linx oferuje różne konfiguracje stojaków, rozmieszczenia urządzeń i ich okratowania. Urządzenia przechowywane są w zabezpieczonym, klimatyzowanym, przestrzennym i łatwo dostępnym miejscu.
  • Serwer Dedykowany — to usługa opierająca się na wynajęciu sprzętu serwerowego, systemów operacyjnych i usług komunikacyjnych. Usługę opracowano dla firm preferujących uruchamianie aplikacji na dedykowanym sprzęcie, który podlega ich kontroli. Na życzenie klienta serwer może nadzorować wykwalifikowany specjalista techniczny Grupy Linx.
  • Hosting Zarządzany — to usługa zapewniająca dostępność, wydajność oraz bezpieczeństwo platformy dla Twojej strony internetowej o dużej liczbie danych i wysokim natężeniu ruchu lub złożonych aplikacji internetowych. Dodatkowo zapewniamy wszelkie potrzebne wsparcie techniczne, począwszy od konfiguracji serwera po monitorowanie jego wydajności, dzięki czemu uruchomienie środowiska wirtualnego i zarządzanie nim jest bezproblemowe.
  • Cross-connect — usługa umożliwiająca klientom połączenie się z operatorami telekomunikacyjnymi, urządzeniami partnerów biznesowych, dostawców i własnych klientów w obrębie centrum danych. Zarządcą i administratorem tej usługi jest firma Linxdatacenter. Klient może wybrać okablowanie koncentryczne, skrętkę UTP-CAT6 lub światłowody.
  • DIA — usługa umożliwiająca klientom połączenie z własnymi klientami i/lub innymi stronami. Jakość usługi jest zapewniona dzięki wysokiej przepustowości oraz niskiemu czasowi opóźnienia połączenia sieciowego.
  • Centrum awaryjnego odzyskiwania danych.

 

Centra danych firmy Linxdatacenter

Moskwa, Rosja

Moskwa, Rosja

Całkowita powierzchnia: 2500 m²
Łączna moc: 5 MW
Stopień jakości: Klasa Tier 2 i Tier 3; ISO 27001 i ISO 9001
Łączność: połączenie z najważniejszymi punktami przyłączeniowymi  i punktem MSK IX; dostęp wewnętrzny do ponad 20 operatorów
Węzeł komunikacyjny dla centrum obsługi sieci (NOC)

Centrum danych Linxdatacenter w Moskwie to obiekt o strukturze modułowej, który stanowi jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów danych w Rosji. Zostało skonstruowane zgodnie z międzynarodowymi standardami oraz zapewnia maksymalną niezawodność i bezpieczeństwo. Oferowane usługi obejmują bezpieczne rozwiązania w zakresie przechowywania i przesyłania danych oraz Centrum awaryjne odzyskiwania danych zapewniające ciągłość biznesową klienta. Dzięki rozbudowanej sieci światłowodów centrum Linxdatacenter umożliwia podłączenie do wszystkich pozostałych najważniejszych punktów przyłączeniowych w Moskwie i za granicą. W centrum danych znajduje się ponad 20 operatorów telekomunikacyjnych.  Obiekt ten jest także jednym z punktów wymiany ruchu internetowego w Moskwie (MSK-IX).


Pobierz broszurę

Sankt Petersburg, Rosja

Sankt Petersburg, Rosja

Całkowita powierzchnia: 9 000 m²
Łączna moc: 12 MW
Stopień jakości: Klasa Tier 3; ISO 27001 i ISO 9001
Łączność: połączenie z najważniejszymi punktami przyłączeniowymi  i punktem SPB IX; dostęp wewnętrzny do ponad 10 operatorów
Magazyn z serwerami rozwiązania LinxCloud

Centrum danych Linxdatacenter w Sankt Petersburgu stanowi jedno z największych i najbardziej zaawansowanych centrów danych w Rosji. Jest 18 razy większe od przeciętnego centrum danych. Dzięki zachowaniu najważniejszych międzynarodowych standardów, obiekt ten oferuje bezpieczną i niezawodną infrastrukturę dla zachowania ciągłości procesów biznesowych, a także ekologiczne technologie o minimalnym wpływie na środowisko. Wachlarz oferowanych usług jest dodatkowo rozszerzony dzięki możliwości integracji z chmurą i uruchomienia dostosowanych, gotowych do użycia projektów zgodnie z wymogami SOX, ISAE 3402 i PCI-DSS.


Pobierz broszurę

Warszawa, Polska

Warszawa, Polska

Całkowita powierzchnia: 1 400 m²
Łączna moc: 2,5 MW
Stopień jakości: Klasa Tier 3; ISO 27001 i ISO 9001
Łączność: połączenie z najważniejszymi punktami przyłączeniowymi  i budynkiem LIM
Magazyn z serwerami rozwiązania LinxCloud

Centrum danych Linxdatacenter w Warszawie to obiekt umożliwiający współbieżną obsługę danych, stanowiący jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów danych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki korzystnej lokalizacji w centrum Warszawy, niewielkiej odległości od międzynarodowego węzła wymiany ruchu w budynku LIM oraz połączeniu przy pomocy światłowodów wielowłóknowych placówka stanowi wyjątkową propozycję dla przedsiębiorstw, operatorów i instytucji administracji publicznej. Oferuje zestawy z gotowym okablowaniem w stojakach lub szafkach, połączone z bogatym wachlarzem usług, w tym stabilne źródło zasilania, kontrolę klimatyczną, chmurę oraz połączenie z niezawodnymi sieciami danych.

 


Pobierz broszurę

Tallinie, Estonia

Tallinie, Estonia

Całkowita powierzchnia: 600 m²
Łączna moc: 600 kW
Stopień jakości: Klasa Tier 2, ISO 27001 i IS 9001
Łączność: Połączenie z najważniejszymi punktami przyłączeniowymi i punktem TLL IX;
Węzeł komunikacyjny dla centrum obsługi sieci (NOC)

Centrum danych Linxdatacenter w Tallinie to jeden z wiodących dostawców rozwiązań kolokacji w regionie krajów bałtyckich. Obiekt zlokalizowany jest na skrzyżowaniu połączeń lokalnych i międzynarodowych, obejmuje największy punkt wymiany ruchu w Estonii (TLL-IX) oraz prowadzi podwójne połączenia światłowodowe do Sztokholmu, Helsinek, Sankt Petersburga i Moskwy za pośrednictwem międzynarodowej sieci Grupy Linx. Centrum danych Linxdatacenter w Tallinie to punkt wyjściowy własnej sieci okablowania podmorskiego Grupy Linx: Tallinie–Helsinki–Sztokholm oraz Tallinie–Sztokholm.


Pobierz broszurę

Wypróbuj usługi najnowocześniejszych centrów danych Grupy Linx